10
Şub

Ev Modası Şovu Maison Objet’in Ardından

Uluslararası ev moda şovu Maison&Objet 2017 Ocak ayının son haftası Pariste tasarım aşıklarıyla buluştu. Dünyanın en büyük iç mekan ticaret fuarlarından biri olan bu çılgın moda şovu alanındaki en iyi kafa takımını, umut vaat eden yetenekleri dünyanın dört bir yanından gelen dekorasyon ve tasarım tutkunlarıyla buluşturdu. Yeni tasarımları ve dekoratif trendleri araştıran tüm profesyonellere mobilya, aksesuar, dekorasyon, kumaş, koku, çocuk ürünleri dahil tüm çekici detaylarla bu yılın trendlerini keşfetmek için büyüleyici bir fırsat oldu.Benimde dört gözle beklediğim ilham dolu bu fuarın sizler için en iyilerini belirledim.İşte 2017 ev modasının ilham verici parçaları…

Fuarda en net göze çarpan parçalar; organik (yuvarlak) formdaki koltuk ve kanepeler bunları kadife kumaş,özellikle pudra tonlarındaki renkler takip ediyor.Geçen yılın devamı metal aydınlatma,sehpa ve dresuar;bununla birlikte pirinç,paslanmaz detaylar oldukça fazla göze çarpıyor.Metal aksesuarda ise çok belirgin olarak altın rengi ve bakır (rose gold) rengi vurgulanmış.Balmain in birkaç sezon önceki defilesinde kullandığı bizde de Raisa&Vanessanın sıkça kullandığı püskül mini elbise modası tefrişatta koltuklara da sıçradı.Aydınlatmada da aynı metal furyası devam ediyor. Organik cam uygulamaları ve tüylü abajurlar göze çarpan detaylar arasında.Şimdi gelelim ikonik detaylara.

Essential Home,zevkle takip ettiğim tasarım markalarından biri.Ve kesinlikle bu fuara damga vuranlardan.Metal son birkaç sezondur zaten gözde şimdi buna kadife eklendi.Ve bu şık konsol tasarlandı.

elif alamdar1

Bu tasarımda yine metal ön planda mermer orta sehpa ve ceviz ahşap konsolla uyumu ise tartışmasız çok şık. Bu arada metal koyu yeşil kadife koltukta bu yılın trend renk ve mobilyalarından.

elif alamdar2

Brabbu malum trend belirleyicidir.Bahar ayının renklerini şimdiden belirledi.Pudra (nötr) tonları,parlak yeşiller,egzotik turuncular.Ve bu renkleri pirinç ve genellikle mermer sehpa ve konsollarla tamamlıyor.

elif alamdar3 elif alamdar4

Koket fuarın ikonlarını belirledi.İkonik altın rengi metal paneller;enerjisi yüksek,seksi ve tartışmasız ilham verenlerden.Tabii ki bu aynada tarzım diye bağırıyor.

elif alemdar5 elif alemdar6

Boca Do Lobo,fuarın göz alıcılarından.Oda şimdi parlama zamanı dedi ve altına altın çağını tasarımlarında yaşatıyor.

elif alemdar8 elif alemdar7

Maison Valentina,lüks banyonun ikonu.Yine tasarım gibi tasarım,tasarımın Allahuekber dağlarına çıkması ne derseniz deyin yine standartların ötesinde ve feminenliğin üst sınırında.Küvet ve banyoyu kutsal bir alana dönüştüren,kadınların kesinlikle büyüleneceği pirinç ayna ve lavabolar, pırlanta modelinde küvet tasarımlarıyla tasarım aşıklarını mest etti.

elif alemdar9 elif alemdar10

Püskül modası elbiselerden koltuklara sıçradı.Kadife organik formdaki koltuk yanlarından sallanan püskül çok sevimli görünüyor.

elif alemdar11

Organik formdaki bu koltuk ve kanepeler sezonun en hit mobilyaları.Onları tamamlayan metal objeler şık.Tabi ki ahşap her daim moda.Deri döşeme uyumu organik formdaki koltuk ve aydınlatma muazzam.

elif alemdar12 elif alemdar13 elif alemdar14

Kıyafet modasının devamı niteliğinde mobilya modasına eklenen yeni trend işte bu tatlı tüylü aydınlatma tatlı ama feminen.Kulağa hoş geliyor.

 

elif alemdar15 elif alemdar16

Bu kadar ikonik parçaların yanı sıra rafine görüntüsüyle göze çarpan ise Wiener Design firmasının tasarladığı bu modern,özgün tabiî ki organik formdaki bu kanepe ve koltuk.Ayaklardaki pirinç detaylar çok hoş bir detay tabi ekose kumaşın modern dönüşünü de es geçmemek gerek.Kesinlikle ikon mobilyalarım arasında.

elif alemdar17 elif alemdar18

Serip Organic Lighting, sosyal medyadan zevkle ve her defasında yok artık muhteşem diyerek takip ettiğim orijinal ve özgün bir aydınlatma firması.Ve Paris’e damga vuran aydınlatma ikonları arasında.Malum metal,pirinç ve paslanmaz altın çağını yaşıyor. Bunu da aydınlatma da en iyi şekilde vurgulayan Serip. Yaprak formundaki organik cam ve metal aksan uyumu inanılmaz bir şekilde uygulanmış.Ve bu inanılmaz uyum etkileyici bir ışık şöleni sunuyor.

elif alemdar19

Cto Lighting’in sezona damga vuracak bakır kasa üzerinde dönen zincir zarif bir İtalyan kolyesi gibi tasarlanmış.Bayıldıklarım arasında.

elif alemdar20

Gelelim bizi gururlandıran,Türk bayrağını Eyfel’de dalgalandıran ülkemin ikon tasarımcı ve firmalarına. Uluslararası alanda ülkemizi temsil eden güzel ülkemin ileri görüşlü,çalışkan tasarımcıları Parisi de fetih etti tabiî ki. Fuara katılan tüm Türk firmalarını canı gönülden tebrik ediyorum.Sizlere kısaca bazı Türk firmalarından bahsedeceğim.

Hamam, Denizli merkezli adını Türk hamam kültüründen alan bir firma. Malum Denizli insanı için tekstil hayat demek.Bundan ilham alarak kendini geliştiren tüm çalışma ekibini tebrik ederim.Tatlı standında banyo ürünleri ve dekoratif parçaları sundu. Verimli bir fuar geçirdiğini düşündüğüm Hamam firmasının ürünlerine  http://www.addresistanbul.com/ ulaşabilirsiniz.

Karoistanbul, herkesin ardında bir hikayesi vardır. Karo da öyledir.Ardında derin hikayesi vardır buna birde zanaat eklenir.Bu yüzden karoya aşığımdır.Öyle ki işyerimde kullandım baktıkça ilham alayım,huzur bulayım diye.Kendi uygulama projesi ve çizimlerimde uygulamak için internet sitesi üzerinden ürünlerini sık sık incelediğim hatta hatmettiğim firmanın fuarda büyük bir etki bıraktığına eminim.

elif alemdar21

 

(Casa Bela Otel/Alaçatı)

Anatoli, Ankara armada avm ye gittiğimde muhakkak ziyaret ettiğim;kendine has hikayesi olan eşsiz ve özel tasarlanmış ev aksesuar firması.Maison&Objet te Kültürel dekoratif ürünler ve hediyelik arayanlar için şık bir stand tasarlanmış.Umuyorum ki bereketli bir fuar olmuştur.Bu arada ürünlerine Ankara Armada avm,İstanbul İstinye Park avm ve Zorlu Center dan ulaşabilirsiniz,http://www.anatolihome.com/ sitesinden zarif ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Hikayelerini paylaşmadığım ancak ülke ekonomisine ve vizyonuna değer katan diğer halı,tekstil ve tasarım firmalarını da canı gönülden kutluyorum.Başarılarınız daim olsun…

2017 yılının trendlerini belirleyen uluslararası Maison&Objet 2017 ev modası fuarında belirlediğim ikon parçalardan ilham alarak kendi stilinizi bulmanız dileğiyle.

Sevgiyle,

İyi Okumalar…